1126

Ilan Șor a venit cu prima reacție după investirea noului Guvern

În contextul ultimelor evenimente politice din țară, practic toate partidele și-au expus opinia și poziția. Unicul partid care are reprezentanți în Parlament și nu s-a expus a fost cel condus de Ilan Șor, care a venit cu o reacție după 4 zile de la investirea noului guvern.

Președintele Partidului Politic Șor apare într-un video în care vorbește despre faptul că nu a plecat din țară cum s-a vehiculat prin presă. „Dragi prieteni, sunt bucuros să vă anunț că sunt aici, acasă, în Republica Moldova. Înțeleg că unii dușmani ai mei visează ca eu să plec. Lor le sunt incomozi politicienii care își onorează promisiune făcute cetățenilor. Eu am trăit, trăiesc și voi trăi în această țară, și voi lucra pentru binele oamenilor”, a spus Șor.

Ilan Șor face aluzie la informațiile despre președintele Igor Dodon care s-ar ascunde noaptea în Ambasada Rusiei. „În comparație cu alții, eu nu sunt un fricos care doarme prin ambasade sau prin apartamente. Eu trăiesc printre concetățenii mei. Așa a fost și așa va fi în continuare”, a mai adăugat acesta.

Miercuri, anunță liderul Partidul ȘOR, va ieși într-o conferință de presă în care va prezenta poziția formațiunii referitor la situația din țară.

diez.md

0