827

Din inimă pentru David Ostaf

Nume: Ostaf

Prenume: David

Vârsta: 1 an

Diagnostica: Paralizie Cerebrală, Microcefalie

Suma necesară: 15.000 euro

Tratament: Rusia

Mesajul mamei:

Bună ziua, sunt Lăcrămioara Ostaf, mama acestui dulce și scump copilaș care lupta zi de zi pentru o speranță. A avea un copil cu dizabilități este o provocare pe care viața ne-o lansează fără drept de apel și căreia, indiferent de circumstanțele în care se întâmplă, trebuie să îi facem față. De aceea, a avea un copil cu dizabilități este una dintre cele mai copleșitoare experiențe pentru un părinte - o experiență care te ia pe nepregătite, purtându-te într-o călătorie prin viață, fără să știi dinainte care este destinația și câte alte provocări vei întâlni pe parcurs. Cu toate acestea, există ceva care este mai presus de orice putere omeneasca, ceva care dă forța de a trece printr-o astfel de suferință făcând față celor mai greu de imaginat situații. De la cinci luni copilul a fost diagnosticat cu paralizie cerebrala, diagnoză care a făcut să mi se rupă inima. Încontinuu facem reabilitări care pentru noi înseamnă o viață cât de cât normală. Am fost în iunie pentru prima dată la Moscova, la reabilitare cu propriile forțe, unde am avut rezultate bune, însă cheltuielile sunt foarte mari pentru noi, pentru că veniturile noastre sunt destul de modeste.  Zi de zi îi vad ochii care îmi cer ajutorul, iar eu ca mamă îndurerată vă cer ajutorul Dvs, pentru că nu am la cine altcineva apela. Atâta timp cât încă nu este totul pierdut, cer din toată inima, ajutorul oamenilor cu suflet mare, care îmi înțeleg durerea și care vor să ne susțină. Ajutați-ne să facem o reabilitare timp de un an de zile peste hotarele tarii, tot ce ne oprește este suma uriașă de 15000 euro. Vă implor să ne oferiți șansa și speranța ca totuși David să poată avea o viață fără chin și dureri.

Mulțumesc din suflet pentru orice donație și susținere!

Facturi și declarații


Donează AICI

0