6705

Din inimă pentru Irina Borș

  • Prenume: Irina 
  • Nume: Borș
  • Vârsta: 25 ani
  • Diagnostic:  Limfom Hodgkin
  • Suma necesară: 13.000 euro doua proteze
  • Tratament: Moldova, Medpark

Mesajul Irinei:

Bună ziua, tuturor, sunt Irina Borș din Chișinău și la vârsta de 23 ani am fost pusă de viață la o grea încercare. În ianuarie 2016 am fost diagnosticată cu o boală crâncenă Limfom Hodgkin, scleroză nodulară, stadiul 4. Am luptat cu aceasta mai bine de 1 an și 6 luni, și am învins.

În mai 2017 au început dureri mari în regiunea șoldurilor, care ulterior mi-a  scăzut capacitatea de a mă deplasa. Medicii au confirmat o diagnoză mult prea gravă, necroză aseptică la nivelul capului de femur, bilaterală, coxartroză deformată, gr.III-IV. Din păcate tratamentul medicamentos nu a dat nici un rezultat pozitiv, de aceea am nevoie de proteze la ambele picioare. Am nevoie de o intervenție chirugicală efectuată în Moldova investigațiile au  constatat că pentru proteze are nevoie de 13000€ (ambele proteze). Este o sumă colosală pentru familia mea. De aceea vă rog mult să mă ajutați să mă pot pune pe picioare. Vă rog pe toți oamenii cu suflet mare, să îmi oferiți șansa de a mă face bine. La 25 ani viața abia începe și vreau să îmi trăiesc viața  fără dureri.

Mulțumesc!

DONEAZĂ AICI

0