1044

Din inimă pentru Danil Parfenii!

Buna ziua, ma numesc Iulia si sunt mama lui Danil Parfeni. Danil are 10 anisori, este un baiat minunat si ca oricare mama imi iubesc la nebunie copilasul. Din pacate Danil trece printr-o perioada dificila, cu cativa ani in urma in regiunea pieptului i s-a depistat o biluta micuta la care medicii imi spuneau ca nimic grav nu este si ca va trece  treptat. Dar nu a fost sa fie, se facea tot mai mare si mai mare, iar eu imi faceam griji ca ceva nu este in regula. Dupa mai multe investigatii, totusi lui Danila i s-a facut operatie pentru a fi inlaturata. Am asteptat cu nerabdare rezultatele la biopsie... Si aici am aflat noutatea ca Danila este diagnosticat cu cancer la piept. Pentru noi a fost un soc, nu puteam crede ca se intampla asta cu noi, aveam doar o singura intrebare: De ce asta se intampla cu copilul meu??? Dar boala nu intreaba pe nimeni...  A fost greu sa acceptam realitatea, am inceput iarasi sa dam analize, investigatii. Am avut  lungi asteptari in care totusi s-a confirmat ca Danila are cancer. Mi se rupea inima, cat este de dureros sa stii ca de aceasta boala nemiloasa sufera si scumpicul meu baiat. Acum trebuie sa facem operatie, dupa care vom avea nevoie si de reabilitare. Am credinta ca totul va fi bine si ca Danila va putea fi iarasi un copilas sanatos. Tot de ce am nevoie este sa imi vad copilul sanatos. Dar va rog sa ne ajutati, pentru ca intregul tratament si operatia necesara este costisitoare. Este mult prea mult pentru noi.  Si cu atat mai mult ca trebuie  sa actionam cat mai repede ca sa nu sa se extinda mai departe. Va rugam din tot sufletul sa ne ajutati, va rog sa nu treceti cu vederea durerea noastra. Sperantele ca sa adunam suma sunt doar in Oamenii ce pot intelege si ne pot intinde o mana de ajutor. Va rog pana la pamant sa ne ajutati, Danil are nevoie de operatie. Multumim.


Donați aici

0