7887

Un bărbat s-a trezit cu o gaură sub mașina lui. A săpat și iar a săpat până a găsit ceva incredibil

Un bărbat s-a trezit cu o gaură sub mașina lui, pe care o parca în fiecare zi în același loc.

A băgat un băț înăuntru de curiozitate, ca să vadă cât de adânc era locul aparent surpat.

„Am crezut că e un canal de scurgere sau o dală de beton care s-a prăbușit”, a declarat acesta în prima fază.

Cum omul este curios din fire (căci altfel nu am fi descoperit atâtea lucruri de-a lungul istoriei) a săpat pentru a vedea ce ascunde acest loc apărut din senin.

„M-a îngrozit gândul că s-ar putea mări și mi-ar înghiți toată casa. Când am dat la o parte câteva dale de beton, am văzut o scară care cobora în gaură.

Am luat bățul pentru selfie-uri și am coborât telefonul în groapă, unde am văzut că erau două camere”, explică bărbatul.

Simon i-a arătat fotografiile tatălui său, iar acesta i-a spus adevărul. Acesta a descoperit, de fapt, un adăpost antiaerian din timpul celui de-Al Doilea Război Mondial.

În timpul bombardamentelor naziste, acele camere erau necesare, mai ales că teama de război era teribilă.

timpul.md

2