4130

Din inimă pentru Artiom

Mă numesc Ana, locuim în Chişinău, vă scriu cu disperare de a cere ajutor pentru fiul meu Artiom. Viaţa mea, sunt copii mei, nu mai ştiu unde pot să m adresez ,  cum să fac, unde să merg pentru ai oferi copilului meu o şansă de a auzi vocea frăţiorului mai mic, vocea mea....

La vîrsta de 3  anişori observasem  că Artiom are probleme cu auzul, modul în care se juca, lipsa contactului vizual cu persoana care i se adresa, faptul că nu răspundea atunci cînd îl strigam, erau primele semne că ceva nu este în regulă, de fiecare dată cînd ne adresam toţi spuneau că baieţii vorbesc mai tîrziu, însă eu simţeam că ceva nu e bine.

În final, fiul meu a fost diagnosticat  cu surditate neurosensoriala bilaterală formă severă, profundă. Cum se poate aşa ceva,  pentru că noi am făcut tot ce ne-a stat în puteri pentru a îngriji copilul, sarcina era normală ,evoluţia lui părea să fie una normală, nu vroiam să cred că puiul meu mic are aşa ceva, pentru că nu înţelegeam unde am greşit. Mi se rupea sufletul  de durere cînd vedeam că Artiom dorea nespus de mult să interacţioneze cu copii de seama lui, în încercarea de aş face un prieten, dar dintotdeauna a fost cu eşec, îl linişteam atunci cînd copii îl ignorau pentru că Artiom nu auzea, iar după aceea mă duceam şi plîngeam.  Puiul meu scump are 4 anişori, noi luptăm în fiecare zi, muncim din greu  pentru că viaţa fiului meu este mai presus decît toate.

Artiom are nevoie de un implant care ne costă 25.000 euro. Este o sumă enormă pentru noi, de aceea mă adresez la voi OAMENI CU SUFLET MARE, vă rog din suflet să îi oferiţi ajutor lui Artiom, să-l văd şi eu că se bucură de voci, aş da orice ca copilul meu să fie fericit, să cunoască toate minunăţeniile lumii. Doamne ne rugăm zilnic să se facă bine şi să putem să strîngem aceşti bani. Nu am crezut că mă voi adresa ca cineva să mă ajute, dar cer cu disperare şi vă rog din toată inima, oameni, unica mea dorinţă este ca Artiom să ne audă.

Expediază un SMS cu conținutul "Artiom" la:

9002 (abonatii Unite), 1 SMS - 45 MDL

2910 (abonatii Moldcell), 1 SMS - 45 MDL

Platește rapid și ușor prin automatele de plata MMPS. Vă rugăm să selectați compartimentul 'E-money', după care accesați 'BPay' și întroduceți codul '17002168'.

Sună la numărul 090009002 (abonatii Moldtelecom), pentru a dona 45 lei.

caritate.md

0