8728

Student ULIM facultatea Drept propria experiență

Salut!! Sunt student anul 3 la "Universitatea Libera Internaționala din Moldova’’ Vreau să-mi expun părerea față de facultatea Drept, din propria experiență. Am ales ULIM datorită unui eveniment extraordinar,care va fi și în acest an pe 27 aprilie 2017 , " Student ULIM pentru o zi ’’ În acea zi am făcut o excursie în ULIM, facultatea drept, m-am simțit student adevărat in acea zi! Astăzi după 3 ani de studii nu am nici un regret față de alegerea mea. Toți profesorii de la facultatea Drept au o experiență enorma in domeniu, la fiecare prelegere profesorul depune suflet pentru ca tema sa fie predată pe înțelesul tuturor.Un mare plus este că în universitate sunt 3 biblioteci și o sală de calculatoare ,Mediateca’’ceea ce permite să accesezi orice informație. Ceea ce m-a impresionat extrem de mult este proiectul care activează și astăzi în cadrul ULIM, sala de judecată, care este similară cu orice altă sală din cadrul judecătoriilor din RM. În această sală sunt simulate ședințe de judecată unde fiecare student se poate simți un jurist adevărat ! Sunt mulțumit de alegerea mea, vă doresc și vouă o alegere corectă!

1