1651

Din inima pentru micuta Margarita

Ma numesc Oxana Dabija si de trei ani sunt mama gemenilor Ion si Margarita. Am crescut fără mamă de mic copil, iar acum viața ne pune la o grea încercare...

O banală consultație la neurolog s-a transformat intr-o durere imensă pentru familia noastră. Margarita si Ion sunt gemeni și s-au născut perfect sănătoși. Acum, însă micuța mea a fost diagnosticată cu tumoare pe creier...

Timpul este foarte scurt pentru Margarita, de aceea urgent trebuie de operat.Din pacate aceasta operatie nu se poate face la noi in tara din lipsa utilajelor necesare. Neuro navigație si RMN intraoperator. Medicii ne dau maximum 2 saptamani la dispozitie pentru operatie.Margarita trebuie operata urgent.

Viata puiului meu este in pericol si ingenunchez in fata voastra sa ne ajutati.22.500$ costa acesta operatie si nu ne ajunge nici cativa ani ca sa colectam suma... Domnul chirurg Talat Kiris din Turcia a acceptat sa ne opereze fetita. Operatia va fi una tare complicata, dar medicii ne dau mari sanse ca puiul nostru sa se faca bine...

Timpul este pretios si fiecare minut conteaza pentru Margarita... Va implor ajutati/ne sa ne salvam fetita. Va multumim mult anticipat celor care vor fi alaturi de noi.

Pentru dotații, accesați acest link: https://www.caritate.md/donations/din-inima-pentru-micuta-margarita.

0