4202

Ghimpu și-a ieșit din pepeni la o emisiune TV. Ce a declarat politicianul (Video)

ghimpu, emisiune
Liderul Partidului Liberal, Mihai Ghimpu, și-a ieșit din fire în direct, la emisiunea „Punctul pe Azi” unde a fost invitat. Acesta s-a enervat când moderatorul l-a rugat să-și expună opinia, dacă ședințele de judecată de la Curtea de Apel, la care va fi examinat dosarul fostului premier, Vlad Filat, trebuie sau nu să fie publice.

„Eu nu-s nici avocat nici procuror. Vă rog următoarea întrebare”, s-a indignat Ghimpu.

„Eu am obosit cu Filat și cu toți ceilalți. Eu am venit în politică nu să-l apăr pe unul sau pe altul(...), se vor clarifica instanțele superioare, asta nu e problema mea”, a spus președintele PL.

Mai mult, acesta este nemulțumit de faptul că presa nu tratează corect, în opinia lui, subiectele ce țin de arestarea lui Vlad Filat și a lui Veaceslav Platon.

Menționăm că avocații lui Vlad Filat au contestat la Curtea de Apel decizia instenței de judecată prin care fostul premier urmează să stea în detenție nouă ani.


realitatea.md

0