1755

Hai sa daruim o sansa pentru un copil ca sa auda

actiune de caritate, ajutor
Dragi oameni  de buna credinta,

Ne adresam la Dumneavoastra cu o mare si fierbinte rugaminte. Eu ma numesc Mariana, locuiesc in Mun. Chisinau, com. Bacioi str. Dimitrie Cantemir 14/1 impreuna cu barbatul me Toma si copilasii nostri Nichita si Daria.

Nichita are 2 anisori. El s-a nascut sanatos, ne-a bucurat cu o dezvoltare armonioasa, cu zimbetul lui si cu temperamentul lui dulce. Imi  aduc aminte cu bucurie cind fiul meu a rostit primul cuvint,a facut primii pasi. Viata noastra era plina de aceste simple bucurii.

In luna Februarie 2016 am observat ca el nu aude. Ne-am adresat la spitalul ,,Emilian Cotaga’’ si am facut o consultatie si o investigatie care a fost stabilita cu diagnoza ,,Surditate bilaterala tip sensorineural forma severa’’.Aceasta veste a cazut asupra noastra din senin si mult timp nu puteam sa cred ca aceasta s-a intimplat cu fiul meu. Ca copilul meu sa auda vocea mamei si a celor din jur avem nevoie de ,,Implant Cohlear’’ care este foarte costisitor: 23800 euro. Acest implant trebuie introdus lui Nichita prin interventie chirurgicala, interventia se face la Chisinau, dar mai intai trebuie sa platim implantul.

La momentul actual nu sunt incadrata in timpul muncii stau acasa cu ambii copii, Daria are numai 9 luni. Noi nici macar nu dispunem de un loc de trai aparte, stam la parinti. Sotul meu accepta orice lucru pentru asigurarea familiei. Noi va rugam sa ne ajutati sa strangem suma necesara pentru implant.

Fiecare zi o traim cu speranta ca vom reusi sa-i daruim copilului nostru un viitor sanatos in care s-ar dezvolta normal ca orice copil. Noi vrem ca Nichita sa vorbeasca, sa invete si sa ajunga un barbat sanatos, educat, sa aiba si el la randul lui o familie. Este foarte important ca operatia sa fie facuta cat mai repede, ca el sa inceapa sa perceapa sunetele din jur, sa fie gata pentru a merge la gradinita si la scoala.

Mama lui Nichita, Mariana Garaz.            
Tel: +37368617161, email: marianakka@mail.ru

Beneficiary’s Bank: VICTORIABANK, Chisinau, Moldova           
SWIFT Code:VICBMD2X
Benificiary: GARAZ MARIANA SERGIU
IBAN:MD95VI225931606030805167

0