2150

Surpriza neplacuta de care a avut parte un britanic care si-a comandat un iPhone pe internet

iphone, livrare
Un barbat din Londra si-a comandat un smartphone printr-un serviciu de curierat si a fost foarte incantat cand a primit mesajul conform caruia pachetul a fost livrat. Surpriza a fost ca mobilul era de negasit.

Bradley Stocker, un barbat de 39 de ani din vestul Londrei, a primit un mesaj cum ca pachetul sau a fost livrat. Pentu ca nimeni nu batuse la usa, barbatul a verificat informatia pe site-ul companiei de livrari unde scria ca, deoarece nu a fost gasit acasa, coletul a fost lasat la un vecin. Bradley a constata cu stupoare ca nici aceasta informatie nu se confirma.

Atunci, unul din vecini s-a oferit sa se uite pe imaginile surprinse de camera de spuraveghere pentru a afla ce s-a intamplat in realitate.

Pe inregistrare se vede cum curierul se apropie de casa lui Bradley, bifeaza livrearea comenzii pe GPS pentru a nu fi suspectat de sefii sai, dar face stanga-mprejur si pleaca cu tot cu colet.

“Am fost foarte suparat de ce am vazut pe inregistrare. Cred ca asta dovedeste ca omul a furat telefonul. M-a enervat foarte tare. Nu am mai fost furat pana acum si in niciun caz intr-un mod atat de bizar” a declarat destinatarul pachetului.

Bradley Stocker nu si-a primit nici pana acum telefonul, cu toate ca exista probe video si a facut o plangere firmei de curierat. Pana nu se dovedeste frutul, acestia nu pot trimite un nou telefon. Curierul spune ca ar fi lasat pachetul unei femei de origine asiatica, in varsta de 55 de ani, vecina cu barbatul. Problema este ca nimeni nu corespunde acestei descrieri.

stirileprotv.ro

0