8843

A purtat corset 7 ani, 23 de ore din 24, pentru o talie de 50 de cm. Cum arata tanara cu mijlocul ireal de subtire

corset, talie
Si-a facut 20 de operatii estetice in 7 ani si nu ascunde lucrul acesta. Aleira Avendano, un model din Venezuela, sustine ca orice femeie ar trebui sa isi faca operatii estetice pentru "a fi cu adevarat frumoasa".

Pentru a atinge acest deziderat, Aleira a purtat corset timp de 7 ani, si-a operat sanii de 4 ori, are doua rinoplastii, implanturi fesiere, toti dintii inlocuiti...si spune ca acum corpul ei este (aproape) perfect :)

Desi ea se vede (aproape) perfecta in acest moment, multi sunt totusi de parere ca ar fi aratat mai bine fara toate aceste modificari. "Nu mi-e frica sa ma operez. Sunt in stare de orice pentru un corp perfect", spune Aleira Avendano, care recunoaste ca este obsedata de Instagram.

Aleira a vorbit despre faptul ca isi doreste sa aiba cat mai multi followeri pe site-ul de socializare, pe care sa ii incante cu formele sale atipice. "La inceput am urat corsetul pe care il purtam pentru micsorarea taliei, dar dupa ce am vazut cum ma face sa arat, nu l-am mai dat jos. Ma simteam goala fara el", spune Aleira.
venezuela, aleira avendano
Aleira Avendano sustine ca a ramas cu cicatrici pe piele din cauza corsetului, iar coastele ei au fost permanent deteriorate.

"Un corset prea stramt poate avea efecte catasrofale asupra organelor interne. Creeaza probleme plamanilor, nu poti respira cum trebuie. Poate provoca si indigestie", spune senzatia Instagramului. "Oamenii se opresc pe strada si se holbeaza la mine. Nu le vine sa creada ca sunt reala", mai spune Aleira.

perfecte.md

1