5404

Un deputat PLDM idee nu are de lege. A ajuns procuror accidental, „din mila” lui Plahotniuc

pldm, procuror
Procurorul anticorupția Adriana Bețișor acționează la comanda politică a liderilor Partidului Democrat, care au scopul de a denigra și distruge PLDM-ul.

Acțiunile acestui procuror au devenit ridicole, iar drept dovadă este comportamentul său față de jurnaliști, dar și față de mascații prezenți ieri, la Curtea de Apel.

De această părere este deputatul PLDM, Maria Ciobanu.

„Preocupați, în exclusivitate, de denigrarea PLDM, liderii PDM au căzut în propria capcană... Și-au supus politic procurora Bețișor, care a devenit ridicolă până la absurd. Ieri trebuia să o vedeți la Curtea de Apel cum se deplasa aiurea pe holuri, dând comenzi "militărești" mascaților de la „Pantera””, scrie deputatul.

Deputatul PLDM spune că Adriana Bețișor nu cunoaște legea și a ajuns să ocupe funcția pe care o are „din mila Măriei Sale Plahotniuc”.

„Treabă nu are cu legea această Bețișor a lui Plahotniuc! Dacă ar avea idee de lege, în temeiul căreia este ea păzită de acești tineri? Și de ce ea, Bețișor, trebuie să îmi spună în care parte a unui spațiu public urmează să mă aflu eu? Cetățeanul decide dacă vrea sau nu să facă declarații de presă, ci nu Bețișor, chiar dacă accidental a ajuns din „mila Măriei Sale”, Plahotniuc, procuror!”, a adăugat Maria Ciobanu.

Totodată, deputatul spune că merge la ședința de astăzi a Parlamentului, fără a cunoaște ordinea de zi. 

„Astăzi, de asemenea, merg în ședință fără a cunoaște ordinea de zi, întrucât spicherul Parlamentului este, probabil, în căutarea miliardului ascuns de Nașul prin mai multe bănci din afara Republicii Moldova”, a adăugat Ciobanu.

unimedia.info

3