1664

Cum a ales inelul de logodna si cand va avea loc nunta lui Dorin Chirtoaca si a Anisoarei Loghin

nunta, dorin chirtoaca
Nu aduce anul cat aduce ceasul, acum totul este mai usor. Asta a declarat edilul capitalei Dorin Chirtoaca astazi la sedinta primarie despre faptul ca se insoara. Primarul spune ca nu stie cand va avea loc nunta si ca deocamdata nu a reusit sa discute cu logodnica sa, prezentatoaarea Pro TV, Anisoara Loghin, despre acest lucru.

Dorin CHIRTOACA, PRIMAR GENERAL: "Eu m-am desteptat ieri. Eu cred ca asta s-a vazut foarte bine, cuvintele sunt in plus."

Intrebat de ce in aceasta dimineata nu a mers la serviciu cu masina, primarul a raspuns:

"Am alergat dupa troleibuz, m-am bucurat. Pana acum eram tatal troleibuzelor, iar acum pe internet am vazut ca Anisoara este luata peste picior: mamica troleibuzelor. Dimineata i-am trimis cateva poze cu troleibuzul si i-am scris: uite copilasul, eu am plecat cu el la serviciu."

"Sunt implinit, bucuros, mandru, fericit si doresc asta la fiecare si ii multumesc Anisoarei pentru faptul ca m-a ales, si eu am ales-o, insa putea sa nu accepte."

Primarul a refuzat sa ofere detalii despre modul in care a ales inelul de logodna:

"Mai tragem o linie, sunt lucruri care tin de noi doi, trebuie sa avem si noi limita, nu stiam, chiar s-a potrivit, am alergat la florarie, tineam legatura cu cei din piata ca sa vad daca nu s-a terminat concertul, mi-am luat inima in dinti, am intrerupt evolutia interpretilor si mai departe cuvintele au venit de la sine. Stiam ca va fi exact asa cum a fost. Asta sunt eu. Cred ca am spus exact ceea ce trebuia. Nu aduce anul cat aduce ceasul."

Intrebat despre cand va avea loc nunta, Chirtoaca a raspuns: "Nu stiu cand, stati ca nici nu am vorbit cu Anisoara, fiecare e la serviciu, asteptam pauza sa schimbam vreo doua vorbe, deja lucrurile sunt mai usoare, sa-si dea Dumnezeu sanatate pentru ceea ce a facut, ca ne-a unit."

sursa

0