1441

Gestul emotionant pe care l-a facut o mama bolnava de cancer, in faza terminala, pentru fiica ei de 4 ani

mama, gest emotionant
O mama, bolnava de cancer, a facut un gest impresionant pentru fiica ei de 4 ani. Aceasta i-a scris mesaje si scrisori pentru fiecare eveniment din viata fetitei sale, cand femeia nu va mai fi langa ea.

In aprilie 2013, Heather McManamay a fost diagnosticata cu cancer mamar, in faza a doua. Cancerul s-a raspandit in oase si la ficat si a ajuns intr-un stadiu in care nu mai poate fi vindecat. Desi medicii fac eforturi pentru a-i prelungi viata, femeia nu mai are mult de trait, asa ca nu va putea sa isi vada fiica crescand.  

Asa ca, impreuna cu sotul ei, a decic sa ii faca fiicei sale o cutie cu memorii, cu scrisori si mesaje din partea ei pentru momentele de rascruce din viata fetitei.  
copil, gest emotionant

Heather i-a scris mesaje pentru ziua absolvirii, ziua nuntii, pentru prima despartire, printre alte evenimente importante din viata oricarui om. Desi i-a fost greu, aceasta spune ca a avut si scop terapeutic.

"A fost mai greu la inceput, dar sa scriu aceste mesaje a devenit eliberator, am simti ca am mai mult control fata de ceva pe care nici unul dintre noi nu putem controla. Multi oameni mor si atat. Eu am putut profita de acest dar, de a ma pregati si de a face aceasta povara mai suportabila celor dragi" a spus Heather.

Femeia a mai zis ca va fi alegerea Briannei, fiica ei, daca va citi sau nu aceste scrisori, la momentele respective. Heahter spera ca prin impartasind povestea ei, si alti oameni sa fie inspirati de povestea ei si sa isi aminteasca ce fragila este viata.

sursa

0