895

Ce planuri are Maia Sandu dacă nu se va regăsi în viitorul Guvern: Voi face hiking

maia sandu, planuri
Ministrul în exercițiu al Educației, Maia Sandu susține că nu s-a gândit încă ce va face dacă nu se va regăsi în viitorul Guvern.

Declarațiile au fost făcute în cadrul emisiunii Alb&Negru de la UNIMEDIA. „Nu-mi fac planuri pe termen lung și mediu, singurul meu plan este să mă odihnesc, să mă recuperez după care o să decid ce voi face. ”, a menționat ministrul în exercițiu.

Maia Sandu a subliniat că vrea să facă lucruri pe care nu le-a făcut anterior, în primul rând va merge la munte, deoarece îi place foarte mult muntele.

„Nu m-am gândit încă ce vreau să fac. Vreau să fac o pauză să mă odihnesc, să fac lucruri pe care nu le-am făcut în acești trei ani, voi merge la munte voi face hiking care îmi place foarte mult. După această perioadă cred că voi fi odihnită ca să iau o decizie”, a mai spus Maia Sandu.

Ministrul Educației în exercițiu a menționat că nu merge la munte singură, deoarece îi este frică de urși, de aceea merge cu prietenii.

sursa

0