1175

Ilan Shor se mută la Orhei. Cum arată casa cumpărată de edilul nou ales

Pentru a nu face în fiecare zi naveta Chișinău-Orhei, primarul nou ales al orașului, Ilan Șor, și-a luat casă la Orhei. Potrivit unor surse locale, Ilan Șor și-a cumpărat recent o casă de la omul de afaceri orheian Valeriu Savin, prieten cu primarul.

Imobilul are două etaje și o curte impunătoare, cu foișor și multe decorațiuni. Noul proprietar pare să se fi apucat de reparație, întrucât am zărit în curte niște constructori care ridică de zor un garaj lângă casă și muncesc prin ogradă.

Vecinii spun că nu l-au văzut prin mahala pe noul primar, dar nu neagă faptul că în ultima vreme au observat prin apropiere mai multe mașini de lux și persoane străine.

Da, da…. în ultimul timp am văzut pe aici trecând mai multe mașini scumpe. O fi fiind în ele Ilan Șor, nu știu, că nu mă uit cine e la volan. Vin pe aici, se uită și pleacă. Iată chiar zilele trecute au fost pe aici acei de la „Apă-Canal” și de la drumuri. Vor să ne schimbe apeductul, să ne facă trotuare”, ne spune entuziasmată una dintre vecine.

orhei, casa

orhei, casa

orhei, casa

sursa

0