7248

Renato Usatâi, despre rezultatele din turul II: "Am noutăți bune pentru Partidul Nostru, dar rele pentru actuala guvernare". Localitățile în care PNM a câștigat alegerile

Am noutati bune pentru Partidul Nostru, dar rele pentru actuala guvernare. Cu acest mesaj vine liderul Partidului Nostru, Renato Usatii, intr-un filmulet video postat pe pagina sa de socializare, dupa anuntarea primelor rezultate finale pe tara. In cel putin 30 de localitati din 47 in care a avut loc al doilea tur, alegerile au fot castigate de PNM.

 

Liderul Partidului Nostru a sustinut acum cateva minute un briefing de presa in care a anuntat ca a castigat alegerile in 30 de localiti din cele 47 in care au avut loc turul II.

 

Renato USATAI, LIDER PNM: "Am castigat alegerile in toate orasele in care am avut turul doi cu exceptia orasului Soroca. Am castigat alegerile in Soldanesti. Bravo baieti, complimente. Am castigat orasul Falesti, Glodeni, Drochia, Floresti, Donduseni. Noi deocamdata nu intelegem ce se intampla la Edinet, insa ne vom clarifica (UPDATE: n. r. - in urma procesarii a 100% din procesele verbale din orasul Edinet, candidatului Partidului Democrat Constantin Cojocari a acumulat 50,09% din voturi, cu 13 mai multe fata de candidatul Partidului Nostru, Oleg Scuratu, cu 49,91%). Noi am castigat in toate orasele din Gagauzia. Am castigat si primaria din Basarabeasca. Multumim tuturor celor care ne-a sustinut pana acum."

 

Declaratiile integrale ale lui Renato Usatii:

sursa video

0