2130

Dorin Chirtoacă, întâmpinat cu buchete de flori la ședința operativă a primăriei: "Eu sunt 3D: de 3 ori primar, de 3 ori Dorin"

sedinta, intampinat


Proaspat reales pentru al treilea mandat de primar al capitalei, Dorin Chirtoaca conduce in aceasta dimineata prima sedinta operativa a primariei din al treilea mandat.

"Am revenit la serviciu. Dumnezeu le randuieste pe toate. Nu ar fi corect, dupa toate cele facute sa vina altii si sa culeaga smantana.

A fost o  competitie corecta, cinstita, pana la urma locuitoriii chiar si-au exprimat o alegere libera.

Doamnei Greceanii vreau sa ii  multumesc pentru participare. Ca ai avut curajul sa se implice in campanie."

 

Dorin Chirtoaca, in cadrul sedintei a mentionat ca un grup de tineri i-ar fi cerut sa converteasca proiectele municipale in 3D. La aceasta cerere, primarul le-a raspuns: "Uitati-va la mine, eu sunt 3D, de trei ori primar, de trei ori Dorin.”

 

In cadrul sedintei se discuta despre proiectele ce le implementeaza primaria, iar consilierii dau darea de seama, la fiecare domeniu in parte.

 

primar, sedinta


chisinau, sedinta

primar, buchet de flori

sursa

0