4365

Toaleta cu 72 000 de cristale swarovski care ar putea-o înlocui pe cea de la Cocos

toaleta, cristale

Toaleta de la Cocos a fost vedeta multor poze făcute de fetele din Chișinău. Mai mult, aceasta a ajuns și în media din România. Cu toate acestea, pofta de lux bate imaginația oricui. 

Această toaletă a fost numită de presa internațională drept „Prea ciudată pentru a fi adevărată”. Cu toate acestea, cristalele Swarovski sunt un lucru obișnuit pentru moldoveni, în special după ce au și ocazia de a se plimba cu BMW-ul  Swarovski pe străzile Chișinăului, dacă plătesc o sumă frumușică.

Toaleta cu cristal Swarovski a furat lumina reflectoarelor și atrage tot mai mulți vizitatori la China International Kitchen & Bathroom Expo 2015 care se desfășoară în Shanghai.

Bijuteria a fost creată de japonezul Ginza Tanaka, pentru Lixil, un producător de elemente sanitare. Pe aceasta au fost plasate 72 000 de cristale Swarovski și se vinde contra unei sume de aproximativ 62.548 dolari. Pentru crearea acestei toalete a fost necesară o lună de zile.

În ciuda numărului mare de cristale, aceasta nu este cea mai scumpă toaletă din lume. Onoarea aparține unei create din aur topit.

toaleta, cristale

swarovski, toaleta

swarovski, cristale

sursa

0