1118

Întâlnire de suflet cu scriitoarea Arina Sato

"Am apărut pe lume ca să dăruiesc oamenilor fericire și încredere în propriile forțe.”

 

Faceți cunoștință. Ea este Arina Sato, medic de specialitate, cunoscătoarea culturii japoneze, mama a trei copii și scriitoare de poezie și proză.

 

scriitoare, arina


Pentru Arina, anul 2003 poate fi considerat un nou început, căci, anume atunci și-a încercat puterile în ale scrisului.

Aflându-se în străinătate, oamenii își găsesc refugiul în descrierea peisajelor și a experienței lor noi. Așa am procedat și eu, fiind pe atunci în Japonia”, spune scriitoarea.

De atunci, Arina Sato a reușit să editeze 3 cărți, care se bucură de succes atât în Moldova, cât și în Ucraina și Japonia, țara debutului său poetic.

 

scriitoare, sato

 

Pentru cei interesați de creația scriitoarei, Arina vă invită la o întâlnire de suflet. Recital de poezie, numere artistice prezentate de elevii liceului „Nicolae Gogol”, gustări din partea partenerilor evenimentului și multe alte surprize vă așteaptă în această duminică, 15 martieora 15:00, în incinta bibliotecii „M.V.Lomonosov”.

Mai mult decât atât, evenimentul va dura 3 ore, iar absolut toți copilașii prezenți la eveniment vor primi cadouri.

 

Va fi un eveniment de caritate. Astfel, darurile din partea partenerilor vor fi transmise organizației „Добрые руки”

Tel.: 022 778 400
Adresa: bd. Dacia, 4


0