6103

Ce părere au băieții din Republica Moldova despre fetele cu tatuaje permanente?

În secolul XXI nu mai e la modă să fii „obișnuit”. Mulți tineri încearcă să se diferențieze de seamănul său prin aplicarea unui tatuaj, unui ruj, freză sau stil vestimentar. Referindu-ne la tatuajele permanente, am întrebat bărbații ce părere au despre aceste „achiziții” ale domnișoarelor.

Ion  Rădvan: „Sincer, nu am nimic împotriva tatuajelor. Fiecare domnișoară poate să își facă unul, ca mai apoi să nu regrete de alegerea proprie. Majoritatea fetelor își fac tatuaje cu numele prietenului, fiind ceva anormal, apoi se despart, și aici deja au 2 variante posibile: sau reânoiești tatuajul sau îți cauți un prieten cu același nume. În rest, cred că e mai bine ca o domnișoară să își facă tatuaj decât să fumeze.”
barbati, tatuaje

Dumitru Buboc: „A devenit ceva firesc ca orice adolescentă să-și facă cel puțin un tatuaj. Nu sunt contra unui tatuaj, cum ar fi niște inscripții care ar însemna ceva simbolic. Însă, din punctul meu de vedere, unele chiar întrec măsura, exagerând pe întreg corpul sau locuri intime, asta devine deja dezgustător.”
republica moldova, pareri

Mihai Iftodii: „Nu am prejudecăți față de aceste fete, deci am o impresie bună. Cred că prin tatuaje doresc să se evidențieze. Totuși, suntem în sec. XXI, unde orice schimbare înseamnă ceva.”
femei, pareri

Nicu Magari: „Fetele care au tatuaje par a fi mai vicioase și duc un stil de viață evident: asta e impresia anturajului în care trăim. Eu cred că fiecare are dreptul să-și decidă stilul și modul de viață atât timp cât nu deranjează sau incomodează pe cei din jur.” 
tatuaje, pareri

Sandu Daniel: „În zilele noastre, tatuajele sunt efectul cel mai vizibil pentru a înfrumuseța o femeie, dar după parerea mea acestea nu sunt altceva decât pierdere de bani și sănătate. Știu un lucru: că tatuajul poate duce la o maladie neplăcută - cancer. Deci, vă sfătui: lăsați tatuajele, fiți originale” 

republica moldova, tatuaje

Iulian Vicol: „Sunt niște fete foarte frumoase, sexy și atrăgătoare. Ele au imaginație bogată și sunt amatoare ale cernelii sau mai bine spus „ink lovers”. Fetele tatuate sunt cele mai misterioase, deoarece ele vor să transmită un anumit mesaj prin tatuajele lor. Tatuajul le redă frumusețea corpului și le face mai apetisante.”
tatuaje, femei

Petru Simon: „Fetele cu tatuaje, în vizunea mea, e o chestie nașpa. O fată perfectă e cu un corp curat fară mizeria asta care se injectează în piele, pe care mulți o cred o „mizerie frumoasă”.”
tatuaje, republica moldova

Voi ce părere aveți despre fetele cu tatuaje?


sursa


1