5108

USATII, primele declarații după EXCLUDEREA din cursă: NU AM CUVINTE

renat usatii, politicImediat dupa pronuntarea decizie, Usatii a facut si primele declaratii pentru presa.

 

”Asistam la acelasi circ despre care am vorbit anterior. S-au inteles cu Plesca, Poalelungi nu era de acord la inceput. Acum deja si Poalelungi e de acord, va fi acelasi raspuns la CSJ”, a declarat Usatii.

 

”Nici nu am cuvinte, nu stiu ce sa va spun. A aflat acum ca am deja si datorii 8 milioane la stat. Toti care au deservit vor fi trasi la raspundere. Eu nici n-as merge la CSJ, dar pe urma vor spune ca Usatii a avut ocazia sa conteste, dar n-a facut-o, de aceea, o sa merg”.

 

”Acum este o sedinta cu toti ambasadorii si ei vor discuta, vor lua o decizie. Avem o mica sansa daca se va implica cineva din exterior. Pentru mine este o mica rusine sa ma intorc in tara si ei sa spuna ca toti banii pe care i-am cheltuit in afara campaniei electorale ei sa spuna ca i-am cheltuit in campanie”.

 

Intrebat daca vor urma mitinguri, Usatii a raspuns: ”Nu va faceti griji, o sa aveti ce arata”.

 

”O sa ne lamurim cu amandoi Vladuti, si al vostru, si al nostru. Si cu Voronin acelasi lucru. Eu coalitie cu comunistii faceam cu sau fara Voronin”.

 

”Daca ma intelegeam cu Filat si Plahotniuc sa iau cativa oameni pe liste, toate acestea nu se intamplau”.

 

”Filat are oameni bine pregatiti. Eu de ce nu ies? Pentru ca daca politia ridica mana la noi, o sa ne arate si Euronews.”

sursa

0