4677

A spart 150.000 de dolari pe operații estetice pentru a arăta precum Ken! A fost la un pas de moarte: "Am vrut să îmi tai brațul"

150000 dolari, papusa ken

Exista o multime de femei care au facut sacrificii enorme si o multime de operatii estetice pentru a arata exact ca Barbie. Barbatii au si ei un reprezentant. Este vorba de un brazilian care a tinut cu orice pret sa semene cu Ken.

Rodrigo Alves este asistent de zbor si traieste in Marea Britanie. Acesta a cheltuit in ultimii 10 ani peste 150.000 de dolari pentru a arata precum papusa Ken. Tanarul a suferit peste 20 de operatii estetice la diverse parti ale corpului, printre care injectii Botox, epilari permanente, implant abdominal si pectoral, liposuctie.

papusa ken, a cheltuit

Astazi, Rodrigo poate spune ca arata asa cum isi doreste, insa acesta operatii au fost la un pas sa il omoare. A facut 12 operatii majore si 8 interventii usoare. 50.000 de dolari a cheltuit doar pentru a-si modifica nasul, 15.000 pentru implanturi si 40.000 pentru un six-pack fals. 
“Ken arata perfect si are totul la locul lui: spatele, bicepsii, barbia..Si normal ca am vrut sa arat ca el. Este perfect”, a spus Rodrigo.

operatie estetica, papusa ken

Toata nebunia a inceput acum mai bine de 10 ani. “Niciodata nu m-am simtit bine in propria piele. Toata lumea radea de nasul meu. Am crescut in Brazilia si am urat mereu felul in care arata. Sunt genul de om zambitor, iar nasul meu iesea in evidenta mult atunci cand zambeam. Cei din familie ma intrebau de unde am mostenit nasul acela. Spuneau ca e cel mai mare nas pe care l-au vazut”, explica barbatul. 

A fost la un pas de moarte! 
Una dintre operatiile estetice pe care si le-a facut l-ar fi putut costa viata. Rodrigo a vrut brate mai mare, iar pentru asta nu era dispus sa mearga la sala. S-a lasat din nou pe mana unui doctor brazilian, care i-a injectat silicon in brate. Lucrurile nu au decurs conform planului, iar substanta chimica i s-a varsat in organism si s-a ales cu o infectie groaznica. Bratele ii erau foarte umflate si abia le putea misca. S-a intors la spital iar doctorii au facut eforturi mari pentru a-i indeparta infectia care se extinsese cu repeziciune.

barbatul, a cheltuit

“A doua zi parca eram paralizat. Familia mea a avut grija de mine. Plangeam in fiecare zi si cazusem in depresie. Eram socat. Ajunsesem in stadiul in care eram gata sa imi tai bratul. Doctorii mi-au spus ca daca acea bacterie ajungea la inima, as fi fost mort”, a mai declarat Rodrigo. 

sursa

0