Devamarea Automobilelor

Vreau sa cer un sfat tuturor utilizatorilor acestui sait.
Eu doresc sa-mi achizitionez un automobil si deoarece preturile la noi sunt foarte piperate la masinile de mina a doua iar anii si calitatea drumurilor si-au lasat amprenta pe majoritatea masinilor.Astfel ca cautind o masina de vreo 15 ani intilnesc doar carute si rugina pe roti(altfel nici nu pot fi numite) ne mai vorbind de raportul calitate - pret(de care nici nu sa pomenit vreodata fratilor).
Doresc nespus de mult o masina si cum alta solutie nu exista as vrea sa incerc sa mi se aduca o masina de peste hotare(ex. Lituania) cu un pret rezonabil insa apare o problema cu inmatricularea (inregistrarea) masinii daca este mai mare de 7 ani,desi ei confirma ca va fi totul in regula si legal cu inmatricularea.Insa legislatia RM dupa cite cunosc eu nu permite inmatriclarea masinii mai veche de 7 ani si nici chiar circularea ei in baza unei procuri.
Este oare posibil de a inregistra legal o masina adusa din Lituania mai veche de 7 ani in RM ?
Ma pot eu incredinta unor astfel de firme pentru a-mi aduce o masina ?
Astept raspunsurile voastre,expuneti-va parerile,experienta (daca ati incercat sa primit sau nu), daca merita sa incerc, cum e procedura si care firma este mai sigura,scrieti-mi pe sait...
Multumesc anticipat tuturor
0

золата!

0

эээ
    сирибро ?

0

по сабжу можна.. 10000Евра нада забашлять и кажется она должна быть старше 30(?) лет

0

grеy:

эээ сирибро ?

вся реплика

эй скотино, ты шо не на работе?

0

5

0

Потрох:

эй скотино, ты шо не на работе?

вся реплика

сча выхажу

щтотам, бухаем'с ?)

0

grеy:

сча выхажу щтотам, бухаем'с ?)

вся реплика

хз...у меня нам бань

0

Aici oameni seriosi sunt?

0

кстати...фдисятке

0

aici nu :)

0

cai legale de a aduce masina mai veche de 7 ani (pina la 30 ani) in Moldova nu existaexista varianta cu transnistria, dar nu poate fi numita absolut legalafirmele la care va referiti nu cred ca ar putea garanta ca nu veti avea anumite probleme

0

helsa:

cai legale de a aduce masina mai veche de 7 ani (pina

вся реплика

нету такого ничего.. только в порядке исключения  и подписывается лично указом президента или ИО

0

altus1:

нету такого ничего

вся реплика

чего нет?

0

seryoga:

14 15 #16#17 22 22

вся реплика

#16#17

0

в двадцатке и не ипет

0

seryoga:

14 15 #16#17 22 22

вся реплика

фигасе

sergiu4ever1:

Aici oameni seriosi sunt?

вся реплика

дапкум

да ну пот ку никэ сэ те ажут)))

0

sergiu4ever1:

expuneti-va parerile

вся реплика

Хочешь машину - плати лавэ. Нет лавэ - катайся на маршрутке. Точка. Покупаешь задёшево машину с литовскими номерами - будь морально готов к гемору. Рано или позно он непременно появится. Нах уй сесть и рыбку сьесть не получится.

0

mai mare de 7 ani nu e posibil de inregistrat? dar cu lituanienii trebue sa fii mai atent' fiind ca ei din mai multe masini string una si aici pot aparia probleme la numar la carusarie.

0

altus1:

http://point.md/News/Read.aspx?NEWSID=114673 читай..

вся реплика

не указом президента, а Парламент принимает Закон о ввозе автомобилей старше 7 лет
    и это обычно когда нашим дарят какието пожарные или другие авто которые на западе списали с и типа нам подарили

altus1:

http://point.md/News/Read.aspx?NEWSID=114673 читай..

вся реплика

не указом президента, а Парламент принимает Закон о ввозе автомобилей старше 7 лет
    и это обычно когда нашим дарят какието пожарные или другие авто которые на западе списали с и типа нам подарили

0

ээ ... здесь про шо ? нипанятно

0

helsa:

чего нет?

вся реплика

чтобы можно было ввозить официально ТС старше 7 лет, кроме как в исключительных случаях.

0

inca unii mai cumpara documente de la masinile moarte, dar cu inregistrare RM, si apoi schimba pe masina adusa numerele caroseriei/motorului. Dar ai sa ai mult futai.

0

altus1:

чтобы можно

вся реплика

трудности перевода? ))

0

helsa:

Altus : "... чтобы можно..."- трудности перевода? ))

вся реплика

можно и так сказать ;)

0
Новая реплика