1251

Cele 4 intrebari ale Maiei Sandu catre oponentul ei, Igor Dodon

cursa electorala, dodon
Candidatul PAS spune ca are 4 intrebari catre oponentul sau Igor Dodon si la care nu a primit raspuns.

Maia SANDU, CANDIDAT PAS: "Au mai ramas cateva zile pana la data 13 noiembrie, pana cand ne vom alege presedintele. A fost o campanie dificila, oponetul meu a spus numai minciuni, a incercat sa ne divizeze pentru ca astfel este mai usor sa furi introo societate divizata. Asta vor sa faca! Sa ramana la putere si sa ne saraceasca, iar ei sa continue sa traiasca bine. Noi am demonstrat ca putem sa facem altfel de campanie, ne-am finantat corect campania.

La dezbateri i-am adresat oponentului meu mai multe intrebari la care nu am primit raspuns.

Nu mai am ce vorbi cu el. La urmatoarele dezbateri voi vorbi cu cetatenii."

1. Este adevarat sau nu ca foloseste sau prejudiciaza producatorii moldovenii, le cer 10%? Este adevarat sau nu ca foloseste interesele producatorilor moldoveni sa exporte produse in Federatia Rusa?

2. Relatia lui Dodon cu Plahotniuc. Sa ne spuna totusi pentru ce merite a zburat cu avionul privat a lui Plahotniuc spre Nisa, Geneva, Moscova.

3. De ce in 2012 nu a votat pentru demiterea lui Plahotniuc din functia de vicepresedinte al Parlamentului.

4. De ce i-a permis lui Plahotniuc in februarie sa detina  5 televiziuni, atunci cand a votat legea care ii permite acestuia acest lucru.

Maia SANDU, CANDIDAT PAS:  "Stiu ca nu o sa primim raspuns, un om care nu raspunde are ce sa ascunda. Cetatenii sa se gandeasca bine inainte sa ii dea votul."

"Doar atunci cand vom fi uniti vom reusi si sa ne simtim bine acasa in RM. Sa dam ultima lovitura acestui clan mafiot. La usi, peste tot afisati panglici galbene, gutui daca vreti ca sa vada acesti hoti, ca nu reusesc sa nu intimideze, nu o sa ne determine sa reuntam la aceasta lupta."

protv.md

0