5154

Cazul taximetristului care a ingrozit Rusia. Ce a recunoscut criminalul

rusia, taxi
Un taximetrist din Rusia a ingrozit orasul Novosibirsk, al treilea cel mai mare oras ca populatie din Rusia.

Alexey N, un taximetrist rus, a recunoscut ca a ucis patru femei si le-a scos organele pentru ca suspecta ca sunt prostituate.

Barbatul de 39 de ani le-a marturisit politistilor ca le-a violat pe victime, inainte sa le ucida. Acesta a recunoscut crimele ingrozitoare, dupa ce anchetatorii i-au gasit urme de ADN pe hainele ultimei victime, o mama de 28 de ani care lucra ca vanzatoare.

Conform The Siberian Times, inainte de a le ucide, taximetrisul le viola si apoi le scotea organele genitale. Ultima dintre victime, Galina Litvinenko, de 28 de ani, a disparut imediat dupa ce a sunat si a facut comanda la taxi, in ziua de 16 octombrie. Cadavrul ei a fost descoperit dupa doua saptamani, intr-o padure din apropiere. Aceasta avea organele genitale mutilate, ca si celelate victime si prezenta urme de violenta pe corp.
maniac, taxi
Soferul suspect a sustinut ca masina i s-a stricat si tanara a plecat. "L-am gasit imediat pe suspect, taximetristul de 39 de ani care a efectuat cursa. Era foarte important sa dovedim ca el este cel vinovat si mai ales, sa gasim dovezile, de aceea nu am facut dezvaluirea mai devreme. Mai sunt alte trei victime, pe care le-a ucis in decursul a sase luni. Toata proveneau din familii vulnerabile si de aceea nimeni n-a raportat disparitia lor. Intre timp, le-am gasit cadavrele, unul dintre ele era ingropat si mutilat" au declarat anchetatorii pentru Daily Mail.

Acum, barbatul este acuzat de crime multiple de catre politie.

stirileprotv.ro

0