9475

“Părinții s-au resemnat că nu am de gând să mă însor.” Ce a spus Oleg Brega despre relația cu Domnica Cemortan

A inceput printr-o emisiune de autor, la un post de radio, acum vreo 12 ani... Apoi si-a continuat activitatea la o emisiune televizata.

domnica cemortan, parinti

Astazi este cel mai cunoscut activist civic, absolut democrat, a candidat si la alegerile parlamentare si la cele pentru primar... Lumea zice ca Oleg Brega traieste de pe banii castigati de la procesele CEDO, adevarul, insa, Oleg Brega l-a dezvaluit la O Seara Perfecta.

“Toamna implinesc 42 de ani, sunt un om liber sau incerc sa fiu, chiar daca sunt incatusat, ma simt liber. Din 2010 carnetul de munca imi sta acasa, se teme lumea de limba mea ascutita. Ultima vreme mai mult timp stau cu camera de filmat, postez pe canalul meu de Youtube  publicitati care aduc bani. Tin cursuri despre jurnalism, discursuri si curaj.”, a povestit Oleg Brega, la O Seara Perfecta.

domnica cemortan, parinti

“Cel mai des ma intalnesc cu oameni care ma saluta si ma sustin, foarta rar sunt injurat sau mi se reproseaza ceva. Parintii s-au resemnat ca nu am de gand sa ma insor. Vreau sa ma implic in concursuri pentru functii care mi se par interesante, acum cat sunt tanar si pot. Nu sunt membru in nici un partid, desi cred ca voi fi, pentru ca politica se face prin partid. Sunt membru in grupul feminist, nu sunt misogin. Am dormit intr-un cort cu Domnica Cemortan. Ea este foarte curajoasa si indrazneata, mi se pare o femeie demna de sustinut.”, a dezvaluit Oleg Brega, la O Seara Perfecta.

sursa

5