1933

Planurile de viitor ale lui Chirtoacă: Voi merge într-o funcție mai importantă

dorin chirtoaca, viitor

Dorin Chirtoacă, candidatul PL la un nou mandat în fruntea capitalei, susține că nu va mai candida la funcția de primar în cazul în care va câștiga și al treilea mandat și că se gândește la o funcție mai importantă în stat.

Chirtoacă susține că în primele două mandate de primar al capitalei a realizat suficiente lucruri care să-i permită să se gândească și la o funcție importantă din conducerea statului.

„Este adevărat că după cel de-al treilea mandat mă voi gândi să-mi propun serviciile cetățenilor Republicii Moldova la un nivel mai înalt, dacă vor dori, pentru a putea schimba lucrurile nu doar în Chișinău, dar la nivelul întregii republici”, a declarat Chirtoacă miercuri, în cadrul unei emisiuni la TV 7.

„Eu iau în calcul, ca la solicitarea cetățenilor să fac ceva mai mult. În 12 ani se va vedea că dintr-un oraș sovietic ne transformăm într-un oraș european. Respectiv trecem la nivel de Guvern, pentru a schimba lucrurile în Republică”, a subliniat Dorin Chirtoacă.

Amintim că în cadrul alegerilor parlamentare din 30 noiembrie, Dorin Chirtoacă era candidatul liberalilor la funcția de premier.

sursa

0