3244

Un milionar din Rusia a renunțat la avere pentru a trăi ca un fermier. "Majoritatea prietenilor m-au crezut nebun"

German Sterligov, un milionar din Rusia in varsta de 47 de ani, a hotarat sa renunte la intreaga sa avere pentru a trai precum un fermier.


la avere, rusia

Povestea lui Sterligov incepe pe cand avea 24 de ani, cand a fondat compania care avea sa-l faca, in timp, unul dintre cei mai bogati oameni din Rusia.

"Aici sunt liber. Nu depind de nimeni si ne descurcam singuri. Majoritatea prietenilor mei m-au crezut nebun", a spus rusul despre viata la sat.

Avand o companie cu peste 2.500 de angajati, in 2.000 rusul si-a socat compatriotii anuntand ca vrea sa candideze la presedintie. Desi nu a reusit sa candideze si, mai mult, a acumulat datorii imense din cauza campaniei, Sterligov a fost nevoit sa-si vanda numeroase proprietati.

Insa, acesta nu s-a oprit aici. Acela a fost momentul in care Sterligov s-a gandit cum ar fi sa vanda tot si sa renunte la bani. Astfel a ajuns sa-si doneze intreaga avere si sa-si ia familia sa traiasca intr-o cabana de lemn, in pustietate.

a renuntat, fermier

"Nu mi-as dori nici in ruptul capului sa fiu iar un om de afaceri. Sunt foarte fericit cu viata la tara, cu familia mea. Sa ai bani este ca o forma de sclavie, de care am scapat", a mai spus rusul.

Copiii familiei nu merg la scoala, ci, in schimb, au parte de aportul unui meditatori privati.


sursa

0